Profesionální měření zraku

Metody měření v GrandOptical vycházejí z Vašich individuálních potřeb
a jsou spolehlivým základem pro další péči o Vaše oči.

Profesinonální měření zraku

Nabízíme měření zraku ZDARMA, bez nutnosti objednání.

Péče o Vaše oči začíná odborným měřením. Naši zkušení optometristé využívající moderní technické vybavení Vám poskytnou kompletní a vysoce kvalitní péči o Váš zrak. Pro měření zraku existuje více než sto různých testů. Metody měření v GrandOptical vycházejí z Vašich individuálních potřeb a jsou spolehlivým základem pro další péči o Vaše oči.

Navštivte proto kteroukoliv prodejnou GrandOptical a naši kvalifikovaní optometristé Vám změří zrak v závislosti na provozních možnostech a kapacitě prodejen. Doporučujeme si tedy ověřit, zda konkrétní prodejna má pro daný den zajištěnou optometrii.

Měření zraku provádíme ZDARMA v případě, že si zákazník zakoupí kompletní dioptrické brýle (obruba + brýlové čočky) v den, kdy bylo měření uskutečněno.

Profesionální měření zraku v GrandOptical zabere přibližně
půl hodiny a probíhá v následujících 5 krocích:

 • Vstupní rozhovor

  Před samotným vyšetřením je důležité, aby se o vás optometristé GrandOptical dozvěděli co nejvíce. Zejména informace o životním stylu a dosavadních zkušenostech s brýlemi či kontaktními čočkami jsou důležité pro to, aby se mohli zaměřit na konkrétní vlastnosti vašeho oka.

 • Přístrojové měření zraku

  Pokud již brýle nosíte, optometrista si ověří, jak s nimi vidíte. Změří vám zrak na automatickém refraktometru a zkontroluje mikroskopem stav předního segmentu očí.

 • Měření dioptrických hodnot

  Po přístrojovém měření následuje samotné zjišťování dioptrií – tzv. sklíčkování. Pomocí brýlových čoček s různými dioptriemi optometristé v GrandOptical určí přesné hodnoty vašich očí. Díky svému vzdělání dokáží optometristé v GrandOptical odhalit také veškeré refrakční vady, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo vetchozrakost.

 • Zhodnocení výsledků

  Na základě měření získáte přesné údaje o svých očích. V GrandOptical se tak od optometristy dozvíte nejen velikost dioptrií, ale součástí procesu je i tzv. binokulární vyšetření. To vám zajistí nejen ostré, ale i komfortní vidění.

 • Návrh nejvhodnějšího řešení

  Podle výsledků měření získáte od našich optometristů návrh nejvhodnějšího řešení. Jde zejména o doporučení, zda zvolit brýle či kontaktní čočky, zda je používat celý den, nebo jen příležitostně apod.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací.