Časté dotazy (FAQ)

Zde najdete nejčastější otázky a odpovědi. V přáípadě dalších dotazů nás neváhejte kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Otázky a termíny související s dioptriemi

Jaký je správný způsob zadání dioptrií?

K určení dioptrií budete potřebovat výsledky posledních očních testů. Pokud nemáte výsledek vyšetření zraku do 1 roku, obraťte se na některou z našich specializovaných prodejen a požádejte o vyšetření. Schůzku si můžete rezervovat na našich webových stránkách.

Jaké jsou povrchové úpravy čoček?

Ve světě optiky se v poslední době nejvíce vyvinuly různé povrchové úpravy čoček. Díky těmto povrchovým úpravám se prodlužuje životnost čoček, které poskytují stále kvalitnější vidění, a to i za zhoršených světelných podmínek. Mohou také chránit naše oči před škodlivým UV zářením bez zabarvení a snadněji se čistí. Povrchové úpravy čoček jsou vrstvy na povrchu čočky, které mohou být v závislosti na své povaze použity ke zpevnění povrchu čočky, snížení odrazů na čočce, vytvoření prachotěsného nebo vodoodpudivého efektu, filtrování modrého světla, polarizaci světla apod.

Co znamená jednoohnisková čočka?

Termín jednoohnisková čočka označuje skupinu čoček, které poskytují uživateli ostré vidění pouze a výhradně na předem stanovenou vzdálenost, např. na vzdálenost monitoru nebo na čtení.

Závisí tedy estetické brýle na čočce?

Naše brýle budou krásnější a opticky dokonalejší, pokud čočky, které si vybereme, budou mít co nejvíce výše uvedených vlastností. Stejně důležitý jako výběr čoček je i výběr obrub.

Co je ztenčená čočka?

V rámci skleněných a plastových čoček používáme různé suroviny. Ztenčené čočky jsou vyrobeny ze speciálního skla nebo plastu, které nazýváme materiály s vysokým indexem lomu. Z těch lze vyrobit výrazně tenčí čočky a čím vyšší dioptrie, tím výraznější rozdíl oproti běžné čočce.

Která čočka je plošší a lepší?

Běžné čočky jsou silně vypouklé a „vyčnívají“ z rámu. Nejnovější generace čoček ─ díky tzv. asférickému designu povrchu ─ jsou nápadně plošší. Nejen, že jsou tyto čočky estetičtější, ale díky nové technologii se méně přibližují nebo oddalují a mají lepší zobrazení.

Jaký je rozdíl mezi jednoohniskovými a víceohniskovými čočkami?

Jednoohniskové čočky se nazývají monofokální a bifokální a progresivní čočky se nazývají multifokální. Druhou skupinu čoček si lze představit jako dvě nebo více jednoohniskových čoček s různými dioptriemi do dálky a do blízka. Jedny multifokální brýle tak mohou nahradit několik párů brýlí, takže je nemusíte měnit a hledat, a máte tak volné ruce.

Jaký je rozdíl mezi bifokální a multifokální čočkou?

Bifokální čočky poskytují ostrý obraz pouze do dálky a do blízka a mezi oběma dioptriemi je viditelná dělící čára, která může způsobit nepohodlí při používání. Naproti tomu progresivní čočky poskytují ostrý obraz nejen na dálku a na čtecí vzdálenost, ale i na všechny vzdálenosti mezi nimi. Toho se dosáhne tak, že se začne od dioptrie pro měření vzdálenosti v horní části čočky a postupně se mění síla čočky, dokud se nedosáhne dioptrie pro čtení v dolní části čočky. To znamená, že při správné poloze hlavy na něm vždy najdete bod, který vám v dané vzdálenosti poskytne ostrý obraz. Je také mnohem estetičtější než bifokální čočky, protože nemá žádné dělící linie, vypadá jako tradiční jednoohnisková čočka.

Mám si vybrat skleněné nebo plastové čočky?

O tom nemůže být pochyb. Vyberte si plast! Dnešní plastové čočky jsou vyráběny ve výborné optické kvalitě a v žádném případě nezaostávají za skleněnými čočkami. Jejich průměrná hmotnost je pouze polovina nebo třetina skla a nerozbijí se. 

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku