Blog

Jaké brýle k počítači?

Skoro každý z nás tráví stále více času před nějakým typem obrazovky. To klade nároky na náš zrak, může vést k únavě i poškození zraku. Když se ale k našim očím budeme chovat správně, můžeme i pak mít zdravé oči a perfektně ostré vidění. Přečtěte si v našem článku víc.

Jak rychle si zvyknete na nové brýle?

Když si poprvé nasadíte nové brýle, budete mít pocit radosti a sebevědomí. Může ale chvíli trvat, než si vaše oči na ně zvyknou a než vaše vidění s nimi bude zcela pohodlné a přirozené.

Jak vidí miminka a malé děti?

Pro malé miminko je svět plný zázraků a objevování. Jeho schopnosti vnímat okolí pomocí zraku se však výrazně liší od starších dětí a dospělých. V našem článku se podíváme na některé z těchto rozdílů a dozvíme se více o tom, jakým způsobem miminko vidí svět kolem sebe.

Jaké brýle a sluneční brýle se hodí pro můj tvar obličeje?

Při výběru brýlí nebo slunečních brýlí je důležité vybrat si takové, který ladí s tvary vašeho obličeje. Přečtěte si náš článek, abyste zjistili, jaký typ obličej máte a ověřte si, které brýle nebo sluneční brýle vám budou nejvíc slušet.

Multifokální brýle od GrandOptical

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdybyste s jedněmi brýlemi nebo kontaktními čočkami viděli dokonale ostře vše kolem vás, bez ohledu na vzdálenost? Kdybyste nemuseli brýle střídat při usedání za volant, nebo je věčně sundávat a nasazovat při práci v kanceláři?

Jak řídit bezpečně v noci a za šera

Řízení auta klade na naše oči značné nároky i za normálních podmínek. Za snížené viditelnosti nebo v noci pak ještě víc. Na co si dávat pozor, abychom jezdili bezpečně? Přečtěte si o tom v našem článku víc.

Chystáte se na cesty? Myslete i na brýle a čočky!

Pokud se chystáte cestovat, je dobré myslet i na to, jak zajistit vašim očím správnou podporu, i když se stanou neočekávané věci. Pojďme se na to společně podívat v našem článku.

Brýle z benzínky přece bohatě stačí... Nebo ne?

Dají levné brýle z drogerie nebo z čerpací stanice našim očím tu správnou podporu?

Silvestrovské ohňostroje: pozor na oči!

Užijte si bezpečnou oslavu Nového roku s naším průvodcem bezpečnosti očí. Přečtěte si naši sadu tipů, jak si během oslav ochránit zrak.

Vitamíny pro oči: velký přehled živin

Mnoho potravin má pozitivní vliv na zdraví našich očí díky cenným vitamínům a dalším živinám. Jaké látky oči potřebují a kde je najít? V tomto článku najdete přehled těch nejlepších superpotravin pro váš zrak.

Cukrovka a zrak

Jaký vliv má cukrovka 2. typu na náš zrak? Jak problémy včas odhalovat a jak jim předcházet? To všechno se dočtete v našem článku.

Brýle pro řízení auta: jak vidět v provozu perfektně ostře

Při jízdě autem je dobré vidění to nejdůležitější, protože často jde o zlomky vteřiny, které zabrání nehodě. Když máte vadu zraku, jsou brýle na řízení tou správnou podporou. Přečtěte si o tom víc v našem článku.

Za bolesti hlavy může často špatný zrak

Většinu lidí občas trpí bolestmi hlavy. Pravidelně s nimi má obtíže každý čtvrtý. Málokdo z postižených ví, že za to mnohdy může nekorigovaná oční vada nebo jiné problémy se zrakem. A také, že tyto problémy jdou obvykle odstranit. Přečtěte si o tom víc v našem článku.

Oční vady dětem mohou ztížit život, vliv mají i na výkon ve škole

jak zjistit oční vadu u dětí, vliv očních vad na prospěch ve škole

Barva očí: jak vzniká zabarvení a jak je to s dědičností

Článek o barvě očí, příčinách a dědičnosti

Jak nosit kulaté brýle

Budou kulaté brýle vypadat na mém obličeji dobře? Jaké mám vybrat barvy a jak s brýlemi kombinovat oblečení?

Nosíte brýle? Máme pro vás tipy na správné líčení

Tipy na správné líčení pro lidi, kteří nosí brýle

Trendy slunečních brýlí podzim 2022 - zima 2023

Trendy slunečních brýlí pro sezónu podzim 2022 - zima 2023

TRENDY JARA A LÉTA 2022: POEZIE DOTEKU

Někdy je nám nejlépe, když cítíme bezpečí a klid. Necháváme se unášet pohodlím a odpočíváme. Tenhle trend reaguje na to, co nám v éře covidu často chybělo.

TRENDY JARA A LÉTA 2022: NALAĎTE SE NA PŘÍRODU

Tenhle trend nás laskavě a jemně vrací do dob, kdy čas plynul pomaleji a byl v souladu s přírodou. Pracuje s oblými tvary a decentními barvami.

TRENDY JARA A LÉTA 2022: SMYSLNÁ VIZE BUDOUCNOSTI

Jak si představujeme budoucnost? Jako originální sci-fi film plný nezvyklých a odvážných prvků, jež přitom chytře odkazují na naši současnost? Vize tohoto trendu je právě taková, navíc přidává aspekt smyslnosti a schopnosti naplno si užívat život.

TRENDY JARA A LÉTA 2022: NAPLNO MEZI LIDI

Poslední dva roky byly plné pandemických omezení a držely nás doma. Tím spíš teď nastala chvíle užít si čas mezi lidmi opravdu naplno, pozitivně a s pořádně výrazným stylem.

TRENDY JARA A LÉTA 2022: OPTIMISMUS VE STYLU RETRO

Co vznikne, když vezmete sedmdesátá léta a spojíme je s tak trochu idealizovaným pohledem Generace Z na první desetiletí nového století? Styl, kterému říkáme retro optimismus. Vítejte ve světě výrazných tvarů, barev a zesílených obrysů.

Supermoderní technologie pomáhají měřit zrak i v GrandOptical

Umělá inteligence. Rychlost. Databáze s miliony vzorků a výsledků. Dokonale přesné měření. Přečtete v našem článku více o tom, co umí přístroj Visionix, který může změřit i váš zrak.

STYLY PODZIMU A ZIMY 21/22: LUXUS VE STYLU „GYPSET“

Sedí vám nevázanost a kosmopolitní styl plný prolínajících se kultur? Pak vás osloví styl brýlí, které jako by zvaly k cestě do velkého světa, kde člověk může naplno žít a užívat si vše, co ho naplňuje a baví. „Gypset Luxe“ je odvážný styl brýlí, který rozjasní letošní podzim a zimu. Pojďte se na něj s námi podívat.

STYLY PODZIMU A ZIMY 21/22: DOKONALÁ PŘESNOST

Podzimní styl pro lidi, kteří jsou tak trochu perfekcionisté. Máte rádi přesné zpracování a jasně dané kontury, které jsou ale zkombinované s trochou drzé rockerské elegance? Podívejte se na tento styl zblízka.

STYLY PODZIMU A ZIMY 21/22: POEZIE MINULÁ I DNEŠNÍ

Další ze stylů pro přelom roku je určený především ženám. Inspiruje se secesí s její zdobností a důkladností v každém detailu. Je příjemný, vyzařuje příjemnou náladu a pohodlí. Pojďte se na brýle z této kolekce podívat v našem článku.

STYLY PODZIMU A ZIMY 21/22: TAJNÉ SPOLEČENSTVÍ

Chcete si letošní podzim zpestřit brýlemi, které nápaditě kombinují mladistvý a trochu provokativní styl osmdesátých let s veselou hravostí baroka? Pojďte se podívat na brýle neotřelých tvarů v našem článku.

STYLY PODZIMU A ZIMY 21/22: INTENZIVNÍ SEDMDESÁTKY

Pokud máte rádi sedmdesátá léta s jejich odvážnými ikonickými tvary, pak si tenhle styl brýlí zamilujete. Velké rámy, výrazné detaily a plné barvy. Pojďte se s nimi seznámit v našem článku.

Ideální brýle do kanceláře? Ofisky!

Brýle na blízko jen málokdy úplně vyhovují příjemné práci s počítačem a standardní multifokály zase nedávají dostatečně široké zorné pole na střední vzdálenost. Ideálním řešením jsou kancelářské multifokální brýle s podporou zraku na blízko a střed. Už jste zkusili „ofisky“?

Jak nosit kontaktní čočky v horkých měsících

Je horko a slunečno, nejlepší čas, kdy si můžete užívat venku. Náš průvodce Vám pomůže se zorientovat v tom, jak správně nosit a udržovat v létě kontaktní čočky, jak si poradit se suchýma očima i alergiemi. Postupujte podle těchto tipů a užijte si léto bez obtíží se zrakem.

Zkuste kontaktní čočky. Nyní je to snazší než kdy jindy.

Zrak a životní styl každého z nás jsou jedinečné. Proto jsme tu my, abychom Vám pomohli najít ty pravé kontaktní čočky, které Vám usnadní život a přinesou novou míru komfortu.

UDĚLEJTE SI TEST. JAKÝ JE VÁŠ LETNÍ STYL?

Přemýšlíte, které brýle jsou pro Vás ty pravé? Udělejte si jednoduchý test a uvidíte sami!

TRENDY PRO LETOŠNÍ LÉTO: Euforické mládí

Styl euforického mládí je prostorem, kde proudí energie kulturní srážky osmdesátých, devadesátých a nultých let. Tento přístup se prolíná s futuristickou, místy gamingovou estetikou. Jako celek pak dodávají dobrou náladu a přístup k životu postavený na touze se bavit a užívat si život plnými doušky.

TRENDY PRO LETOŠNÍ LÉTO: Dokonalé řemeslo

Spousta z nás se snaží žít v souladu s přírodou a být naladění na její rytmy. A právě tenhle přístup a nálada se odráží v opravdovosti stylu „dokonalé řemeslo“ a jeho nadčasové estetice, která pracuje s přírodními materiály a texturami. Obroučky mají hladkou a ničím nerušenou konstrukci se skrytými šroubky a barvami typu „tón v tónu“, které jim dodávají harmonický vzhled.

TRENDY PRO LETOŠNÍ LÉTO: Bohémství v novém

Nuboheme je pro ty, kteří mají rádi tu idylickou a klidnou náladu, do které se člověk dostane, když vyjede na venkov z víru velkoměsta. Obroučky v jemných barvách připomínajících zmrzlinu, jejichž obrysy připomínají retro styl sedmdesátých let, ale které mohou mít i podobu pečlivě opracovaného kovu.

TRENDY PRO LETOŠNÍ LÉTO: Trocha dekadence pro každý den

Po období, které bylo pro všechny náročné, a které lidi oddělovalo, přichází léto 2021 a s ním i oživení, naděje a radost. A právě prvek radosti je tím hlavním, co přináší trendy slunečních brýlí pro letošní léto. Často i drobná změna dokáže být tím, co otočí naši náladu k lepšímu. Pojďme se postupně podívat na čtyři hlavní stylové trendy. Té první říkáme „trocha dekadence pro každý den“.

S brýlemi za volantem

Léto se blíží a s ním i dlouhé cesty směrem k plážím. A to většinou autem. Ať už se vydáte do osvědčeného Chorvatska, stylového Toskánska nebo si dáte delší cestu třeba do Francie nebo naopak na sever Evropy, je důležité myslet na váš zrak!

Lockdown a dětský zrak. Na co si dát zvlášť pozor?

V současné době, kdy většina dětí stále nechodí do školy a tráví většinu času doma, je zvlášť důležité pečovat o jejich zrak. Zvlášť časté koukání do obrazovek jim nedělá vůbec dobře. Jak tedy u dětí udržet zdravé oči? To se dočtete v našem článku.

Staráte se správně o své oči?

Naše oči jsou vystaveny spoustě negativních vlivů a rizik. Abychom si udrželi oči zdravé, je dobré dodržovat několik jednoduchých zásad.

Ochrana před sluncem nebo perfektní vidění: musíme dělat kompromisy?

Opravdu je nutné si vybrat mezi ochranou očí před slunečním zářením a dokonalým viděním díky těm správným dioptriím? Není! Obojí totiž kombinují dioptrické sluneční brýle. Styl, elegance, UV filtr a k tomu ta správná korekce očních vad. Pojďme se na ně podívat blíž.

Modré světlo. Škodí, nebo ne?

Modré světlo je tak trochu strašák. Je tomu tak právem? Zčásti ano a zčásti ne. Pojďme se na něj podívat zblízka. Uvidíte, na co si dát pozor a jak upravit soužití našich očí s ním.

Podívejte se na módní trendy v optice! Co nás čeká příští rok?

Z módy se v roce 2020 stalo téma, které muselo často ustoupit do pozadí kvůli důležitějším problémům. Tento rok je ale naštěstí u konce a kvapem se k nám blíží rok 2021! Proč ho nezačít s novými brýlemi? Aby to pro vás bylo jednodušší, rozdělili jsme přicházející trendy do čtyř skupin. Pojďte si vybrat právě ty brýle, které padnou vaší osobnosti.

Rady a tipy v době koronaviru: jak dobře vidět i s nasazenou rouškou?

Nošení roušky nebo ochranné masky je základní věc, která brání šíření COVID 19. Lidem, kteří nosí brýle nebo používají kontaktní čočky, přináší nošení roušek obtíže, jako je mlžení brýlí nebo pocit suchých očí. Naštěstí jsou tu cesty, jak se s tím vypořádat.

Jak chránit zrak v době koronaviru? Dát si pauzu od obrazovek.

Tipy, jak si ochránit zrak, kterému škodí příliš koukání do obrazovek.

Krátkozrakost, aneb rozmazané číslo na tramvaji

Pokud trpíte krátkozrakostí, nejspíš to znáte. Rozpoznat číslo na přijíždějící tramvaji nebo si přečíst nápis na vzdálenějším bilboardu je obtíž. Někdy to jde, když hodně usilovně zaostříte, ale obvykle to nejde vůbec. Ale žádný strach. Jde o jednu z nejčastějších očních vad a pomoc je docela jednoduchá.

Dalekozrakost, aneb jak si přečíst v klidu knížku

Zatímco letící golfový míček nebo obraz lodi v dálce na moři vidíte jako ostříž, přečíst si noviny nebo knížku je problém a na mobil musíte pořádně ostřit zrak. Dalekozrakost je velmi častá vada, obvykle ale snadno napravitelná.

Jak vznikly brýle, díl 2 - O muži, co vynalezl bifokální brýle (a taky založil USA)

Druhý díl seriálu o historii brýlí a čoček. Novověk do současnosti.

Každý druhý řidič by potřeboval jiné brýle. Nejste náhodou mezi nimi?

Vidění a oční vady se v čase mění a kdo řídí, měl by rozhodně chodit na měření alespoň jednou za dva roky.

Vidíte občas rozmazaně? Možná trpíte astigmatismem

Astigmatismus je vlastně „šišaté oko“. Nemusí to být vždy problém, ale často je. Ovšem nebojte – dá se odhalit i léčit.

Jak vybrat správně brýle pro kulatý obličej

Máte kulatý obličej a vybíráte brýle, které vám dokonale padnou? Nemusíte si vůbec zoufat, existuje několik jednoduchých pravidel výběru brýlí právě pro vás. Když se jimi budete řídit, bude výsledek dokonalý.

Není čočka jako čočka, aneb jaké kontaktní čočky si vybrat?

Někdo má rád vdolky, jiný zase holky, říká se. A někdo má rád brýle a jiný zase čočky. Jestli vám zní čočky jako sympatická varianta, stojí za to se podívat, jaké si můžete vybrat. Ačkoli je variant spousta, nakonec to je docela přehledné: roli hraje pohodlí, nákladnost a barva.

Čistíte si brýle ubrouskem nebo o tričko?

Tady se dozvíte, proč to není dobrý nápad a jak to dělat správně. Jak tedy správně čistit brýle a jak o ně pečovat, aby dlouho a dobře sloužily a vy jste přes ně viděli krásně čistě a ostře?

Velké utkání: brýle nebo čočky?

Zásadní a velká otázka, před kterou stojí každý, kdo má nějakou vadu zraku a potřebuje vidět lépe. Jsou lepší brýle nebo čočky? Nebojte, máme pro vás zásadní a jasnou odpověď. A ta zní: jak kdy a jak pro koho. Každé řešení má totiž svoje přednosti i slabiny. Ale když si je společně projdeme, bude se vám určitě rozhodovat snadněji.

Kam na měření zraku? Optometrista je dobrá volba!

Nechat si správně změřit zrak je ta nejzákladnější věc a první krok, když chcete nové brýle nebo čočky. Jak na to, kam jít, jak to probíhá a kolik to celé stojí?

Jak vlastně funguje oko? Trochu jako 3D kamera se 137 miliony pixelů

Lidské oko je obrovsky komplikovaný orgán. Když chcete líp vidět, docela stačí, když oku rozumí váš lékař nebo optometrista… Ale i tak je fajn trochu víc porozumět, jak lidské oko funguje, a co vlastně znamená zrovna ta naše vada – třeba krátkozrakost. Tak se pojďme na oko podívat zblízka.

Migréna a špatný zrak

Příčiny migrény mohou být různé. Jedním z velmi častých spouštěčů migrény je nekorigovaná slabá nebo skrytá vada zraku. Odborníci na migrénu proto doporučují pravidelnou kontrolu zraku.

Kontaktní čočky a vaření

Při vaření potřebujete všechny smysly a ještě pár věcí navrch. Dobrý čich a chuť jsou skvělý základ, stejně jako dobrý recept, ale jedna věc, na kterou možná nemyslíte, je mít ostrý zrak. Pokud ale víte, jaké je vaření s brýlemi, znáte i některá úskalí, která vás mohou potkat. Pojďme se podívat na některé výhody, které má přechod z brýlí na kontaktní čočky, pokud jde o vaření. 6 minut čtení

Jak si správně chránit oči před sluncem - s dioptriemi i bez

Když přijde léto a s ním konečně i teplo a slunce, máme chuť být venku a pořádně si to užít. Jít ven, na procházku, zahrádku nebo třeba k vodě. Ovšem slunce má i svoje riziko: UV záření. Že je potřeba před ním chránit naši pokožku, to bereme skoro automaticky. S ochranou zraku je to už horší, přitom ale zejména sítnice je na něj velmi citlivá a paprsky ji mohou i trvale poškodit. Řešení je docela snadné: sluneční brýle. Jak ale vybrat ty správné brýle? A jak řešit, když kromě ochrany před sluncem potřebujete i korekci zraku o nějaké dioptrie? Nebojte, na tohle všechno máme odpovědi a k tomu i užitečné módní tipy, které se budou při výběru hodit.

KONTAKTNÍ ČOČKY. Jaké si vybrat, jak je nosit a jak se o ně starat?

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, že byste své klasické brýle trvale nebo alespoň občas vyměnili za kontaktní čočky, bude se vám tenhle článek možná hodit. Dozvíte se vše potřebné, od způsobu, jak je správně nasazovat a nosit, přes údržbu a čištění až po popis různých typů čoček.

Jak vybrat brýle s čirými obroučkami

Všichni chceme svými brýlemi zaujmout. Někdo preferuje tmavší obroučky a výrazné barvy, avšak v poslední době jsou alternativou k barvám zcela čiré brýle. Tyto obroučky jsou univerzální a hodí se ke spoustě typů obličeje i celkového outfitu. V článku se dozvíte, jak stylizovat, doplňovat a vybírat ten správný styl čirých brýlí. 8 minut čtení

Menopauza a suché oči

Po čtyřicítce u žen menopauza ovlivňuje zdraví v mnoha ohledech. Během menopauzy tělo produkuje méně reprodukčních hormonů, jako je estrogen. To může mít vliv na vaše zdraví duševní i fyzické, což se týká i očí. Častým problémem, který ženy během menopauzu trápí, je suchost očí. Nejedná se o závažný stav očí, může však způsobovat nepříjemné pocity, podráždění a záněty.

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku