Jak si opravit brýle

Jak na opravu brýlí?

Naše dioptrické brýle (ale i sluneční brýle) nosíme skoro všude a občas se proto může stát nehoda. Ale nebojte se, některé drobnosti můžete vyřešit sami.

Na druhé straně stojí za to vědět, že v GrandOptical máte při zakoupení brýlí doživotní servis zdarma. Stačí jen přijít a naprostou většinu problémů dokáží zkušení odborníci na počkání vyřešit.


Když vypadne z brýlí šroubek

Přední část brýlí je napojena na stranice pomocí malinkých pantů a šroubků. Během času se šroubky mohou trochu uvolňovat nebo dokonce vypadnout. K opravě nám bude stačit malinký šroubovák. Jednoduše nasaďte správně panty, zasuňte do nich šroubek a zašroubujte ho zpět. Pokud byste nemohli vypadlý šroubek najít, zkuste, zda do závitu nesedí šroubek ze starších brýlí, které už nenosíte. Nebo zajděte do oční optiky, kde jste si obroučky zakoupili, určitě vám rádi pomohou.


Sady na opravu brýlí

Sada na opravu brýlí je dobrá investice. Obvykle obsahuje náhradní šroubky a k nim malý šroubováček, hadřík, lupu a pouzdro. Hodí se na opravu dioptrických i slunečních brýlí


Dočasná oprava obrouček brýlí

Někdy se můžete setkat s radami, že pro opravu můžete použít i jiné než původní šroubky a další součástky. Třeba drátky nebo párátko, které by konstrukci držely. Potíž je, že takové úpravy mohou brýle nevratně poškodit.

V takových případech je nejrozumnější zajít s vašimi dioptrickými nebo slunečními brýlemi do oční optiky, kde vám rádi pomohou.


Špatně sedící obroučky

Také brýle, které jsou příliš těsné nebo příliš uvolněné, lze upravit. U kovových a plastových obrouček lze po mírném nahřátí změnit tvar, protože teplo materiál změkčí a umožní ohnout stranice do původního tvaru. Takové opravy byste ale rozhodně neměli dělat sami. Neodborný zásah může brýle nevratně poškodit a navíc by takový zásah mohl vést k zamítnuté reklamaci. V těchto případech brýle vezměte do oční optiky, kde jste je zakoupili. Optometristé vám rádi s opravou pomohou. 


Související články

Jak správně čistit brýle

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku