Oční hypertenze

Co je to oční hypertenze?

Oční hypertenze znamená v překladu doslova vysoký tlak v očích. Je to poměrně častý jev, který v nějaké míře postihuje zhruba 4–9 % lidí


Co oční hypertenzi způsobuje?

Oči obsahují vodnatou tekutinu nazývanou komorová voda. To dodává oku živiny a odstraňuje z něj odpadní látky. Oční hypertenze nastává, když je této tekutiny v oku příliš mnoho, protože jí do oka více vstupuje, než je odváděno pryč.

Oční hypertenze může být způsobena také poraněním oka, nebo vedlejšími účinky některých léků.

Můžete být vystaveni většímu riziku rozvoje oční hypertenze, pokud:

  • je vám více než 40 let;

  • máte členy rodiny s oční hypertenzí;

  • máte výrazně silnou krátkozrakost;

  • máte cukrovku;

  • trpíte středně těžkou až těžkou dalekozrakostí.


Příznaky a diagnostika oční hypertenze

Oční hypertenze ve skutečnosti nemá žádné výrazné příznaky, takže si většina lidí poměrně dlouho ani neuvědomuje, že tento problém má. Pokud se však rozvine v glaukom, lze zaznamenat příznaky jako je rozmazané vidění, ztráta zraku kolem okrajů zorného pole nebo bolest očí.

Pravidelná vyšetření očí mohou pomoci odhalit problémy, jako je oční hypertenze. Během nich může oftalmolog měřit tlak v očích, a to buď fouknutím malého obláčky vzduchu do oka, nebo použitím malé sondy, která se oka dotkne. Tyto přístroje se nazývají tonometry. Tlačí na oční bulvu, aby se ukázalo, jak dobře se rohovka tlačí zpět. Používá se také svícení jasným světlem zvaným štěrbinová lampa, s nímž se lze podívat na zadní část oka nebo ji vyfotit či OCT skenovat („optical coherence tomography“).

Pokud u vás hrozí rozvoj glaukomu, může lékař zkontrolovat také vaše periferní vidění tak, že vám ukáže světelné body kolem okrajů zorného pole a požádá vás, abyste stiskli tlačítko v momentu, kdy je uvidíte.

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku