Léčba zarudlých očí

Co způsobuje zarudlé oči?

Probdělé noci, nemírná konzumace alkoholu, alergie nebo nesprávné používání kontaktních čoček – to vše může způsobovat zarudnutí očí. Kromě toho mohou zarudnutí způsobit i nečistoty v prostředí, přílišné mnutí očí nebo jejich vysušenost vlivem suchého počasí, přílišného horka nebo omezené tvorby slz.

Dalšími příčinami zarudnutí očí bývá často rýma, chřipka, syndrom suchého oka, zánět spojivek, bakteriální a jiné infekce.


Jak pečovat o zarudlé oči

Stejně jako příčiny zarudlých očí se liší i jejich léčba. Mírné zarudnutí lze léčit podomácku. Pokud se u vás objeví některý z následujících doprovodných příznaků, doporučujeme návštěvu očního lékaře. Konkrétně v situaci, kdy je zarudnutí očí doprovázené rozmazaným viděním, intenzivní bolestí, nažloutlým nebo nazelenalým výtokem z očí, pocitem těžkých víček nebo delším období suchých očí.

Přírodní prostředky na zarudlé oči

Mírné zarudnutí lze léčit běžnými prostředky. Pomůže například důkladné vypláchnutí očí sterilní vodou, což je ostatně něco, co bychom měli dělat pravidelně několikrát denně, i když nás zrovna s očima nic netrápí. Vhodné jsou také studené obklady, které oči uklidní a sníží zarudnutí. Použijte čistý bavlněný tampon, namočte ho do studené vody a přiložte ho na oči. Pokud máte zarudlé oči, nepoužívejte make-up nebo sáhněte po jeho hypoalergenní variantě, která neobsahuje dráždivé látky.

Oční kapky nebo výplachy

Jindy mohou se zarudnutím očí pomoci oční kapky. Kapky (kterým se také někdy říká umělé slzy) pomáhají obzvláště, když je zarudnutí způsobeno vysoušením oka. Pokud je zarudnutí očí doprovázeno slzením nebo svěděním, může se jednat o některý druh alergie. V případě sezónních alergií nebo zarudnutí vlivem počasí pomohou kapky s obsahem antihistaminik. Pokud zarudnutí přetrvává déle než dva dny, doporučujeme navštívit očního specialistu ve vaší oční optice případně se obrátit na očního lékaře.


Související články

Zarudlé oči

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku