Jak zabránit tikům a cukání očí


Záškuby jsou velmi často způsobeny stresem a únavou. Je proto - nejen kvůli zdraví očí - dobré dostatečně spát a relaxovat. Zkuste jít na masáž, dát si teplou koupel, jógu, aromaterapii nebo cokoli dalšího, co vám vyhovuje. Nedoporučovali bychom ani pití alkoholu k relaxaci, protože na vyvolání tiků má spíše negativní vliv, zvlášť ve větším množství.
 
Do značné míry mají záškuby psychosomatický původ. Zkuste si tedy z nich samotných nedělat nepřiměřené starosti. Obvykle jsou neškodné. Strach a stres kvůli nim je může ve skutečnosti zhoršit. Pokud však máte obavy, protože záškuby dlouho neustupují, promluvte si s očním lékařem.


Příliš mnoho kofeinu může také způsobit záškuby. Omezení kávy, čaje a nealkoholických nápojů s kofeinem může pomoci.


Některé léky mohou také vyvolávat tiky. Pokud si myslíte, že právě to by mohlo být příčinou, měli byste se poradit se svým lékařem či lékárníkem. Mohou vám pomoci najít alternativní lék nebo změnit dávkování. Rozhodně se ale do změn léku či dávkování nepouštějte na vlastní pěst.


Udržování dobře navlhčených očí může také pomoci předcházet záškubům. Kromě toho tím zvýšíte komfort vašich očí. Zvlhčující oční kapky, známé také jako umělé slzy, jsou volně prodejné v optice či lékárně.
 
Můžete také zkusit přitisknout teplý obklad (jako hadřík navlhčený teplou vodou) na oční víčka, abyste zabránili jejich škubání. 


Související články

Tiky v očíchGarance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku