Zánět víček

Co je zánět víček?


Zánět očních víček (blefaritida) je nemoc, která může způsobit červená, oteklá, bolavá nebo svědivá víčka. Může také způsobit, že se na očních víčkách bude ráno tvořit krusta či se budou slepovat, může způsobit také šupinatou kůži kolem očí. Oči mohou svědit, slzet, vysychat nebo být citlivější na světlo. Vidění může být rozmazané nebo můžete mít pocit cizího tělesa v oku.


Zánět víček mohou vyvolat bakterie, které infikují okraj kůže, kde se řasy spojují s víčkem. Přítomnost bakterií na kůži je sama o sobě normální, včetně kůže očních víček, ale příliš mnoho nebo nesprávný druh bakterií může způsobit infekci.


Pravděpodobnost vzniku blefaritidy je vyšší, pokud trpíte kožním onemocněním, jako je např. rosacea (růžovka). Kožní šupinky mohou ucpat mazové žlázy v očích.
 
Nemusíte se nějak příliš stresovat, pokud máte zánět víček. Není to nakažlivé a obvykle to není ani vážné.  Zánět by měl za normálních okolností během několika týdnů sám odeznít. Dokud vás zánět trápí, měli byste si každý den čistit oční víčka teplou vodou a jemným čisticím prostředkem, jako je dětský šampon, nebo speciálními očními ubrousky.


Zánět víček může za určitých okolností vést k dalším očním problémům, jako jsou cysty, ječné zrno nebo zánět spojivek. Může také způsobit rozmazané vidění nebo suché oči a vypadnutí některých řas. 


Pokud si myslíte, že byste mohli mít zánět víček, je dobré navštívit očního lékaře. Za použití jasného světla a dostatečného zvětšení vaše oko prozkoumá a řekne vám, zda se jedná o blefaritidu, a také, jaká je nejlepší léčba.


Pokud jste měli zánět víček již dříve, je pravděpodobnější, že jej dostanete znovu. Je proto důležité dodržovat pravidelnou rutinu a udržovat oči každý den čisté.


 
Prevence blefaritidy


Blefaritidě můžete předejít tím, že budete udržovat víčka a okolí očí čisté. Tím se omezí působení bakterií, které mohou způsobit infekci. Při čištění očí se nejprve ujistěte, že máte čisté ruce. Poté namočte měkký hadřík nebo vatu do teplé vody a jemného čisticího prostředku, jako je dětský šampon, a masírujte si oči. Můžete také použít speciální čistící oční polštářky.


Pokud nosíte oční make-up, vždy jej před spaním odstraňte. Také si nedávejte oční linky za řasy. Určitě je také na místě nesdílet make-up s dalšími lidmi, protože to by mohlo šířit bakterie.


Pokud jste měli či aktuálně máte zánět víček, nepoužívejte znovu žádný oční make-up, který jste použili před infekcí nebo během ní. Mohl by být infikovaný bakteriemi, jež zánět vyvolaly. Doporučujeme takový make-up vyhodit a koupit si nový.

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku