Léčba slzavých očí

Ošetření slzavých očí


Existuje mnoho způsobů léčby slzení očí. Jaké řešení je pro vás nejlepší, závisí vždy na příčině. Léčba není vždy nutná, protože oči často samy přestanou slzet samy.


Pokud vám slzí oko, protože v něm něco máte (nečistotu, písek), opakované mrkání vám to většinou pomůže dostat ven. Oči si také můžete vypláchnout vychladlou, převařenou vodou nebo sterilním roztokem. Pokud tento postup nepomůže, je na místě oslovit lékaře, aby věc z oka odstranil. Rozhodně nedoporučujeme snažit se nečistotu vyndat například s použitím pinzety, mohli byste si vážně ublížit. Pokud máte v oku chemickou látku třeba z čisticího prostředku nebo něčeho podobného, ​​doporučujeme vypláchnout velkým množstvím vychlazené převařené vody a také vyhledat lékařskou pomoc. 


Slzavé oči mohou být způsobeny tím, že vaše oči produkují více slz, aby se pokusily kompenzovat suché oči. Oční kapky na slzící oči jsou v tomto případě ideální léčbou. Zvlhčující oční kapky nebo umělé slzy mohou zabránit vysychání vašich očí a tím i nechtěnému nadměrnému slzení.
 
Pokud máte svědíc nebo červené slzící oči vyvolané alergií, jako je senná rýma, máte k dispozici různé možnosti: tablety, nosní spreje a oční kapky. Příznaky senné rýmy můžete snížit také tím, že zůstanete doma, když je množství pylu v ovzduší vysoké. Pokud vám volně prodejné léky neuleví od příznaků, může vám lékař předepsat něco silnějšího.


Pokud máte ucpané slzné kanálky, lze je odblokovat menším zákrokem. Stejně tak pokud vám slzí oči kvůli problémům s očním víčkem, jako je ektropium nebo entropium, můžete to opravit chirurgicky.


Doporučujeme navštívit svého lékaře, pokud:
• slzení očí ovlivňují vaše každodenní činnosti;
• oči kromě slzení také bolí; 
• vaše spodní víčko klesá od oka nebo se naopak otáčí dovnitř;
• máte otoky nebo bulky na očních víčkách;
• máte změněné vidění nebo částečnou ztrátu zraku.

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku