TRENDY JARA A LÉTA 2022: OPTIMISMUS VE STYLU RETRO

TRENDY JARA A LÉTA 2022: OPTIMISMUS VE STYLU RETRO

Inspirace pro tenhle styl má jádro v přelomu šedesátých a sedmdesátých let. V době, která byla odvážná, radostná, měla svou hravost a místy až dětské vnímání světa a jeho krás. Zároveň se v retro optimismu promítá pohled na nultá léta očima Generace Z, která v té době dospívala. Vrací se k pozitivním, jednoduchým časům tak, jak se to odráží i na sociálních sítích. Zkuste si schválně třeba na TikToku najít hashtag #avantbasic nebo se podívat na umělce jako Dua Lipa, Bella Hadid, Olivia Rodrigo, Lizzie McGuire nebo třeba Powerpuff Girls.

Retro optimismus v typických barvách

Co se týče tvarů, nejčastěji se objevují obdélníkové, motýlí a čtvercové tvary se zesílenými obrysy. Dalšími prvky jsou barevné čočky a obroučky, třpytivé plasty a různé odkazy na sloučení dvou dějinných epoch. Kombinace černého rámu se žlutými skly a úzké, neonově zbarvené sluneční brýle jsou pro tento trend prakticky nezbytností.

Najdete tu barevné psychedelicky laděné kombinace barev a tvarů, zvlněné potisky typické pro sedmdesátá léta, plastické a zaoblené tvary, ale i odkazy na ručně vyráběné háčkování a šachovnice.

Klíčové barvy jsou sytě zelená a červená, které doplňují růžová a meruňková v pastelových tónech.